Menu Content/Inhalt
Uz galveno arrow Auditi arrow Programmatūras audits
Programmatūras audits

Programmatūras audits
Informatīvo tehnoloģiju sfērā privātu uzņēmumu sektorā ir noteikti ierobežojumi un tiek strikti kontrolēta tikai programmnodrošinājuma lietošana (BSA). Juridiskai personai nelegāla programmnodrošinājuma lietošana var izraisīt ļoti nepatīkamas sekas. Minimāli tās var izpausties kā obligātais legālā programmnodrošinājuma iepirkums pēc dubultas cenas un administratīva soda uzlikšana. Maksimāli – kā lietas nodošana tiesā ar turpmāko uzņēmuma slēgšanu. 

Kā pasargāties no sekām?
Ir nepieciešama stingra programmnodrošinājuma izvēles kontrole. Nopirktā licence ir tāda pati prece, kā, piemēram, dators. Tāpēc attieksmei arī jābūt atbilstošai.
Ko darīt, ja netiek īstenota programmnodrošinājuma izmantošanas kontrole?
Ir nepieciešams programmnodrošinājuma audits.

Mēs piedāvājam gan parastu izmantojama programmnodrošinājuma inventarizāciju un visaptverošu auditēšanu ar turpmāku programmnodrošinājuma iegādes pavadzīmju kārtošanu (ir nepieciešama grāmatveža palīdzība) un detalizētas atskaites sastādīšanu un iesniegšanu.

Cik tas maksa?
Vienkārša audita veikšana parasti maksa 10 Ls + PVN par katru auditējamu darba staciju-serveri.
Gadījumā, ja ir nepieciešams pilns programmnodrošinājuma audits un tā legāluma pārbaude, katras darba stacijas-servera pārbaude sastādīs 20 Ls + PVN.